PacNW Winter Classic 2017
Division Champion Finalist Result
Under 10 Boys Crossfire Premier B07-A WPFC B07 Black 4:1
Under 10 Boys II LASC Cosmos 07 Washington Rush B07 4:0
Under 10 Boys Premier III PacNW B08 Washington Rush B07 Nero 3:1
Under 10 Girls Seattle United G07 Copa ISC Gunners G07A 2:1
Under 10 Girls II WPFC G07 White Seattle Celtic G07 White 1:0
Under 11 Boys Premier PacNW B06 Maroon Crossfire B06 B 2:1
Under 11 Boys Premier II Seattle Celtic B06 White WPFC B06 White 2:1
Under 11 Girls Premier ISC Gunners G06A WPFC G06 Black 1:0
Under 11 Girls Premier II OPS FC G06 WPFC G06 White 1:0 PK
Under 12 Boys Premier PacNW B05 Maroon Seattle Celtic B05 Green 3:0
Under 12 Boys Premier II Crossfire B05C Seattle Celtic B05 White 3:1
Under 12 Girls Premier ISC Gunners G05A Eastside FC G06 Red 1:0
Under 12 Girls Premier II Seattle Celtic G05 Green FC Edmonds Quiet Riot G05 3:2
Under 13 Boys Premier ISC Gunners B04A Blue LASC Eagles 04 3:2
Under 13 Boys Premier II UBC Okanagan Junior Heat ISC Gunners B04A White 1:0
Under 13 Girls Premier Crossfire United Pre ECNL 04 Fury G04 Black 1:0
Under 13 Girls Premier II MVP Marauders 2004 Navy ISC Gunners G04A 2:0
Under 14 Boys Premier PacNW B03 Maroon Washington East 8:0
Under 14 Boys Premier II EFC B03 White PacNW B03 Blue 2:1
Under 14 Girls Premier PacNW G03 Maroon TOFC 2003 Girls 1:0
Under 14 Girls Premier II FPSC Fury G03 Black Seattle Celtic G03 Green 2:1
Under 15 Boys Premier PacNW B02 Maroon WPFC B02 Black 3:2 PK
Under 15 Boys Premier II PacNW B02 Blue PacNW B02 White 3:0
Under 15 Girls Premier Eastside FC G02R - Lombard Spokane Sounders G2002A 2:1 PK
Under 15 Girls Premier II PacNW 03 Maroon Kitsap Alliance FC G02 2:0
Under 16 Boys FWRL Seattle Sounders U14 WA Rush B01 A 1st, 2nd
Under 16 Boys Premier Crossfire Select B01 Greenwalt Seattle United B01 Samba 1:0
Under 16 Boys Premier II FPSC Fury B01 Black WPFC B01 Navy 2:1
Under 16 Girls FWRL GS Surf G01 A PacNW 01 Maroon 1st, 2nd
Under 16 Girls Premier Harbor Premier G01 Green PacNW G02 Maroon 2:1
Under 16 Girls Premier II NW United G01 Black Blackhills FC G01 Black 2:0
Under 17 Boys FWRL WPFC B00 Black Seattle United B00 Copa A 1st, 2nd
Under 17 Boys Premier CW Sounder Blackhills FC B00 Black 3:0
Under 17 Boys Premier II PacNW 01 Maroon Washington Premier FC B00 Navy 2:1
Under 17 Girls FWRL WA Rush G00 A GS Surf G00 A 1st, 2nd
Under 17 Girls Premier WFC Rangers G00 Spokane Sounders G00A - Moon 1:0
Under 17 Girls Premier II Washington Rush G00 Nero Cascade FC G00 3:1
Under 18 Boys FWRL WPFC B99 Black PacNW B99 Maroon 1st, 2nd
Under 18 Boys Premier Washington East B99 UBC Okanagan Junior Heat 2:0
Under 18 Girls FWRL Eastside FC G 99 Red WT Copa G99 1st, 2nd
Under 18 Girls Premier Colorado Storm 99 Select Eastside FC G99 White 1:0
Under 18 Girls Premier II MRFC G99 - Riedinger WPFC G01 Black 2:1 PK
Under 19 Boys Premier PacNW B98 Maroon Seattle United B98 Tango 9:2
Under 19 Boys Premier II Eastside FC B98W - Savette MRFC B98 Flint 3:0
Under 19 Girls Premier PacNW 98 Maroon Washington Rush G98 - Connors 1:0
Male
U10 (2007)
 
U11 (2006)
 
U12 (2005)
 
U13 (2004)
 
U14 (2003)
 
U15 (2002)
 
U16 (2001)
 
U17 (2000)
 
U18 (1999)
 
U19 (1998)
 
Female
U10 (2007)
 
U11 (2006)
 
U12 (2005)
 
U13 (2004)
 
U14 (2003)
 
U15 (2002)
 
U16 (2001)
 
U17 (2000)
 
U18 (1999)
 
U19 (1998)
 
KCYS
Logo 2
Logo 3
Logo-1
grtysa
skcrsa